27 Aralık 2017
41 okunma

2017 Yılının En İyi Performans Gösteren CEO’su : Pablo Isla

2017 yılında en yüksek performans gösteren CEO’lar listelendi. Bu yılki listede zirvede yer alan isim Inditex CEO’su Pablo Isla oldu. Isla, 2005’ten bu yana Inditex’in CEO’su olarak çalışmalarına devam etmekte. Bu süreçte ortalama olarak günde bir mağaza açtığı bir küresel büyüme hareketini başlattı. Bu büyüme girişimi, şirketin pazar değerini yedi misline çıkardı ve onu İspanya’nın en değerli şirketi hâline getirdi.

Kendine özgü bir yönetim tarzı olan Isla, genel merkezlerde resmi toplantılar yapmak yerine etrafta dolaşarak yönetmeyi seviyor; bu tutumunu şirket ne kadar büyümüş olsa da girişimci, küçük şirket kültürünü sürdürme çabasının bir parçası olarak tanımlıyor. Ayrıca Isla, oldukça yatay bir yapılarının olduğunu ve çok fazla resmî toplantılar yapmadıklarını söylüyor. Hatta resmî bir yönetim kurullarının da olmadığını belirtiyor. İnsanların yetki sahibi olduklarından ve etrafta dolaşıp gayri resmî sohbetler yaparak kararlarını kendileri verdiklerini anlatıyor.

Ortaya çıkan listede ilk üç CEO’dan ikisi, 2016 yılında da ilk üçteydi ve bu senenin en iyi 25’inden 16’sı geçen sene de ilk çeyrekte yer alıyordu. Geçen seneki 100 liderin 72’si listede kalmaya devam etti ve bunların 23’ü aralıksız 4 yıldır listede yerini alıyor.

Genç Türkiye bir Infair markasıdır.

© 2019 - Genç Türkiye

Designed by inlab