27 Şubat 2018
37 okunma

Dünyanın en değerli markası olarak görülen Apple, ‘en’ler’ sıralamasında yeni bir kategorinin lideri oldu. Firma, “Dünyanın En İnovatif Şirketleri” sıralamasında zirveye yerleşti.

Geçtiğimiz yıl “Dünyanın En İnovatif Şirketleri” listesinde dördüncü sırada yer alan Apple, bu sene zirvenin sahibi oldu. 36 farklı kategoride 350’den fazla şirketin aday olduğu listedeki isimler Fast Company tarafından açıklandı.

Apple’ın, “Dünyanın En İnovatif Şirketi” unvanını almasında birçok neden gösteriliyor. Özellikle şirketin yaratıcılığı, kullanıcı ihtiyaçlarını ve kullanıcı deneyimini öncü bir şekilde teknolojiyle birleştirmesi şirketi bu yarışta bir adım öne taşıyor.  Fast Company’e göre Apple, Iphone X ve ARKit’in yanı sıra ABD’de satış patlaması yaparak ülkenin her yerine dağılan Airpod Apple Watch Series 3’ün en çok satan akıllı saatlerinden biri olmasıyla da bu unvana layık bir marka.

Öte yandan Fast Company’e göre Apple, çip geliştirme çabalarından kameraya ve çok daha fazlasına kadar değişen ‘iddialı’ yazılım ve donanım projeleri nedeniyle de kendisinden övgüyle bahsedilmeyi hak ediyor. Fast Company’e göre Yapay Zeka, Google ve Amazon’dan gelen rekabete rağmen Apple inovasyon konusunda büyük adımlar atarak bu konuda rakiplerini geride bıraktı.Söz konusu listede Amazon beşinci sırada, Netflix ikinci sırada yer alıyor. Netflix’i ise sırayla Square ve Tentend izliyor.

Genç Türkiye bir Infair markasıdır.

© 2019 - Genç Türkiye

Designed by inlab