16 Haziran 2017
25 okunma

Gelecek Atölyesi Genç Türkiye Zirvesi 2017’de sizlerle buluşuyor!

12-14 Mayıs 2017 tarihlerinde, ‘Dijital Dönüşüm ve Güçlü Türkiye’ vizyonuyla Türkiye Gençliğini bir araya getirecek ve 5.si gerçekleştirilecek olan Genç Türkiye Zirvesi’yle birlikte, bu yıl bir yeniliği hayata geçiriyoruz.

Zirve katılımcıları, GTZ Gelecek Atölyesi’nde ‘’Dijital Dönüşüm’’ üzerine çalışmalar gerçekleştirecek. Dijital Dönüşüm konusu üzerine fark yaratacak çalışmalarda yer almak isteyen gençlerle geleceği hep birlikte tasarlayacağız.

GTZ Gelecek Atölyesinde amacımız yenilikçi, başarı odaklı ve hayal gücü yüksek gençlerden oluşan atölye katılımcılarının dijital dönüşümü benimseyip kendilerine sunulan problemlere çözüm bulmalarını ve fikir üretme çalışmaları yapmaları.

Bu yıl GTZ Gelecek Atölyesi kapsamında şu konularda atölyeler gerçekleştirilecek:

Maker Hareketi Laboratuvarı

Maker Hareketi Atölyesi: Katılımcılara 3D modelleme nedir, maker hareketi nedir, 3D modelleme nasıl yapılır eğitimi verilecek, sonrasında da katılımcılar bir ürünü 3D modelleyerek 3D yazıcıdan çıktısını alacak.
Gelecek Laboratuvarı

Dijital Fabrikalar Atölyesi: 3D teknolojisinin kullanarak bir soruna çözüm getirecek olan gruplar bir ürün tasarımı yapıp modelleyecek ardından baskısını alacaklar.
Dijital Para Atölyesi: Gençlerden yaratacakları yeni bir iş fikrini sunmalarını ya da dünyada veya Türkiye’de bulunan girişimlerden herhangi birini güçlendirdiği yeni bir fikir üretmeleri istenecek.
Tasarım Odaklı Düşünme Laboratuvarı

Tasarım Odaklı Düşünme Atölyesi: Önce Tasarım Odaklı Düşünme eğitimi alacak olan ekip daha sonrasında Türkiye’de Dijital Dönüşüm ve Şehircilik konusu üzerine bir atölye çalışması gerçekleştirecek ve geleceğin şehirlerini tasarlamak için çalışacaklar.
Oyunlaştırma Atölyesi: Oyunlaştırma nedir, nasıl uygulanır ve nerelerde kullanılır gibi başlıklar ile ilgili bilgilendirme sunumu yapılacak ardından seçilmiş bir örnekle bir şirketi oyunlaştırma metodu ile analiz edecekler. Analizde eksik çıkan noktaları için çözüm yolları arayacaklar.

Genç Türkiye bir Infair markasıdır.

© 2019 - Genç Türkiye

Designed by inlab