16 Mart 2018
28 okunma

Google, yeni oluşturduğu web sitesi ile tüm insanlara yapay zeka ve makine öğrenimi konusunda ücretsiz bir şekilde bilgi kaynağı olmayı hedefliyor.

‘Google Yapay Zeka ile Öğrenin’ adlı bir web site açan Google, sitenin tüm insanlar için temel makine öğrenimini öğrenebilecekleri, becerilerini geliştirebilecekleri ve öğrendiklerini gerçek dünyada çözümler oluşturmak için kullanabilecekleri, gelişmiş araştırmacılardan yeni başlayan programcılara kadar herkesin kullanabileceği bir bilgi kaynağı olmasını amaçlıyor.

Sitenin en önemli bilgi kaynağı, tartışmasız bir şekilde Makine Öğrenimi Vâka Kursu (MLCC) olacak. Google, yapay zeka ve makine öğrenimi teknolojilerini ilk kez izlemeye başladığında MLCC’yi Google çalışanları için dahili bir kaynak haline getirmişti. Google, kendi çalışanları için hazırladığı 15 saatlik kursu şu an çevrimiçi ve ücretsiz olarak herkesin kullanımına açmış durumda.

Google, kursun herkes tarafından kolaylıkla anlaşılabilecek bir yapıya sahip olduğunu söylese de kurstan en iyi şekilde faydalanmak için giriş seviye cebir bilgisine ve temel programlama yeteneklerine sahip olmak önemlidir. Google, MLCC’yi Google Yapay Zeka ile Öğrenin için yalnızca bir başlangıç olarak görüyor. Şirket gelecekte MLCC gibi daha fazla kurs ekleyerek siteyi makine öğrenimi ve yapay zeka eğitimi için bir bilgi merkezi haline getirmeyi hedefliyor.

Google’ın bu programına ulaşmak isteyenler, bu siteden : https://ai.google/education ulaşabilirler.

Genç Türkiye bir Infair markasıdır.

© 2019 - Genç Türkiye

Designed by inlab