7 Aralık 2017
45 okunma

GTZ 2017’de neler yaşandı!

Beş yıldır düzenlenen ve vizyon sahibi gençlerin bir araya geldiği Genç Türkiye Zirvesi bu yıl, ‘Dijital Dönüşüm ve Güçlü Türkiye’ mottosuyla Türkiye’yi zirveye taşıdı.

Genç Türkiye Zirvesi, 12 – 14 Mayıs 2017 tarihlerinde “Dijital Dönüşüm ve Güçlü Türkiye” ana teması ile Türkiye’nin 81 ili ve 165 ülkeden 3 bin öğrenciyi, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde buluşturdu.

Her yıl güncel ve stratejik temaların işlendiği Genç Türkiye Zirvesinde bugüne kadar liderlik, inovasyon, girişimcilik ve bilgi toplumu ana temaları ele alındı. Genç Türkiye Zirvesi 2017 yılında, “Dijital Dönüşüm ve Güçlü Türkiye” temasıyla;

  • Güçlü Yarınlar İçin Dijital Dönüşüm
  • Yeni Türkiye’nin Dijital Dönüşüm Stratejileri
  • Türk Sanayisi Büyük Dönüşüme Hazır mı?
  • Ekonominin Yeni Paradigması: Dijital Finans
  • Küresel Güç, Bölgesel Lider: Yeni Türkiye
  • Eğitimde Dijital Dönüşüm ve STEM+A
  • Dijital Dönüşümün İz Düşümü: İnovasyon ve Girişimcilik
  • Enerji Endüstrisinin Dijital Dönüşümü
  • Akıllı Şehirler İçin Dijital Dönüşüm oturumları ile gerçekleştirildi.

 

GENÇ TÜRKİYE FUARI, GTZ ile eş zamanlı olarak hayata geçirildi.

Genç Türkiye Zirvesi kapsamında ikinci kez düzenlenecek Genç Türkiye Fuarı, gençlere yönelik ürün, hizmet ve kariyer imkanı sunan tüm resmi kurumlar ve özel kuruluşları, Türkiye’nin gençleriyle buluşturmak için 12 – 13 Mayıs 2017 tarihlerinde kapılarını İstanbul, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi’nde ziyaretçileri ile buluştu.

Teknoloji ve inovasyon, hızlı tüketim ürünleri, hobi ve eğlence, yurt dışı eğitim ve dil okulları, yayınevleri gibi sektörlerden firmalar, fuarda katılımcı olarak yerlerini aldı.

Genç Türkiye Akademi Ödülleri sahiplerini buldu.

Genç Türkiye Akademi Ödülleri; Hizmet ve eserleriyle, kültür, sanat, teknoloji, bilim, sanayi ve ekonomi hayatına önemli katkılarda bulunan, Türkiye’nin kültür ve sanatının yüceltilmesi için çalışan kişilerin veya kurumların başarılarını vurgulamak, onları motive etmek ve onurlandırmak amacıyla gerçekleştiriliyor.

2017 yılında da 11 farklı kategoride 10’larca aday, binlerce kişi tarafından oylanacak. Ödüller, 13 Mayıs 2017 Cumartesi Günü özel bir tören ile sahiplerini buldu.

Genç Türkiye Gelecek Atölyesi’nde gelecek gençler ile tasarlandı.

Genç Türkiye Zirvesi 5. Yılında etkinliğe yeni bir soluk getirerek Genç Türkiye Gelecek Atölyesini oluşturmuştu.  Kendi içerisinde Tasarım Odaklı Düşünme Laboratuvarı, Maker Hareketi Laboratuvarı ve Gelecek Laboratuvarı olmak üzere üç kısımdan oluşan Genç Türkiye Gelecek Atölyesi 5 farklı firmanın gerçekleştirdiği oturumlarla katılımcıların dijital dönüşümü birebir deneyimlemesini sağladı.

Genç Türkiye Sanat gençleri sanat ile buluşturdu.

Genç Türkiye Sanat etkinliğinde, resimden heykele çağdaş sanatın farklı disiplinlerinden eserlerin sanatseverlerle buluşacağı etkinlik ile geleceğin mimarı genç sanatçıların yaratıcı düşünce ve üretimleri sergilenerek genç sanatın tanıtılması, yaygınlaşması ve desteklenmesi amaçlandı.

Resim, heykel, video, fotoğraf, yerleştirme, yeni medyaya ait eserleri olan eser sahipleri ve sergide yer alan eserleri seçen kurul üyeleri; Merkur Galeri Kurucusu Sabiha KURTULMUŞ, artSümer’in Kurucusu Aslı SÜMER, Ferko Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökçe MERİÇTEN ve VARYAP Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdinç VARLIBAŞ’tan oluştu.

Herhangi bir odak konu veya konsepte bağlı kalmadan seçilecek olan eserler 12-13 Mayıs 2017 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi, Rumeli Salonu’nda sanatseverler ile buluştu.

Genç Türkiye bir Infair markasıdır.

© 2019 - Genç Türkiye

Designed by inlab