12 Ocak 2018
28 okunma

İçecek Firması Adını “Blockchain” Yaptı, Hisseleri Uçtu!

Blockchain teknolojisi icat edildiğinden beri yaşayış şekillerimiz üzerinde etkisini göstermeye devam ediyor. ABD’li meşrubat firması Long Island Iced Tea, 21 Aralık’ta ana şirketin kurumsal odak noktasını, blockchain teknolojisine yapılacak araştırmalara ve yatırımlara doğru kaydırdığını duyurdu.

Yeni strateji ile birlikte adı Long Blockchain olan şirket, web alan adını da www.longblockchain.com olarak değiştirdiğini duyurdu. Bu bağlamda şirket, çatı adı Long Blockchain Corp. ile küresel ölçeklenebilir blok zincir teknolojisi çözümleri geliştirmeye ve yatırım yapmaya yoğunlaşmış olacak.

Öte yandan şirket Long Island Iced Tea’nin faaliyetlerini sona erdirmeyi de şimdilik planlamıyor. Long Island Iced Tea, yan bir şirket olarak faaliyetlerine devam edecek. Ancak odağını, içecek endüstrisinin hazır içecek sektörüne, özellikle de uygun fiyata premium ürünleri piyasaya sürmeye çevirecek.

Şirketin blockchain odağında yapılanması, borsada olumlu karşılandı. Açıklamadan önce 2,46 dolardan işlem gören şirket hisseleri, duyurunun yapılmasının ardından 6.59 dolardan işlem görüyor.

Son dönemlerde şirketlerin blockchain ekseninde hareket etmeleri ile şirket değerleri de yüksek oranlarda artıyor. Geçtiğimiz yıl da Business Insider adlı şirket, biyoteknoloji stratejisine bağlı olarak ismini “Riot Blockchain” olarak değiştirmişti. Şirket, Ekim’den bu yana hisselerinin yüzde 375 yükseldiğini duyurmuştu.

Genç Türkiye bir Infair markasıdır.

© 2019 - Genç Türkiye

Designed by inlab