12 Ocak 2018
26 okunma

Lüleburgaz’da Tasarım ve İnovasyon Yılı Başlıyor!

Yenilikçi ve girişimci faaliyetleriyle ön plana çıkan Lüleburgaz Belediyesi, İnovasyon ve Tasarım Yılı ilan ettiği 2018 yılında hayata geçirilmesi planlanan projelerin tanıtımının yapıldığı bir organizasyona imza attı. Düzenlenen lansman gecesine, girişimcilik ve tasarım alanında tanınmış isimlerin yanı sıra yerel ve ulusal basın mensupları ve çok sayıda katılımcı yoğun ilgi gösterdi.

Ünlü sunucu, yazar ve seslendirme sanatçısı Metin Uca’nın moderatörlük görevini üstlendiği gece, inovasyon kavramının incelenmesi ile başladı. Lüleburgaz Belediyesi İnsan Kaynakları Eğitim Direktörü Dilek Çetin Çivi ise Lüleburgaz Belediyesi’nin gelecek vizyonunu etkili bir sunum ile aktardı. 2016 yılının Lüleburgaz’da Kadın Yılı, 2017’nin de Bisiklet Yılı olarak geçtiğini belirten Çivi, 2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı kapsamında gerçekleştirilecek çalışmalarla ilgili önemli bilgiler paylaştı.

Türkiye, Küresel İnovasyon Endeksi’ne Göre 43. Sırada

2017’de Türkiye’nin 127 ülkenin incelendiği küresel inovasyon endeksine göre 38,9 puan ile 43. sırada yer aldığına değinen Lüleburgaz Belediyesi İnsan Kaynakları Eğitim Direktörü Dilek Çetin Çivi’nin ardından ise teknoloji yazarı Serdar Kuzuloğlu sunumunu gerçekleştirdi. Yaşamı değiştiren inovatif fikirlerin ve tasarımların çıkış noktalarını ilham verici örneklerle aktaran Kuzuloğlu, buluşların yerel kültüre ve hedef kitle beklentilerine uygun geliştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Ayrıca lansmanda Lüleburgaz Belediyesinin tasarım ve inovasyonla alakalı etkinlikler, eğitimler ve çalışmalar yapacağı açıklandı.

Genç Türkiye bir Infair markasıdır.

© 2019 - Genç Türkiye

Designed by inlab