Fatih TURAN

İSKİ Genel Müdürü

1968 yılında İstanbul’da doğan Fatih Turan, 1985 yılında lisans eğitimine başladığı İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuştur. Aynı yıl Yıldız Teknik Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalı, Ulaştırma Mühendisliği Programı'nda başladığı yüksek lisans eğitimini, 1992 yılında tamamlayarak İnşaat/Ulaştırma Yüksek Mühendisi unvanını almıştır. Akademisyen olarak üniversitelerde (Sakarya, Newcastle, Niğde) görev yapmıştır. 

Çeşitli kurum ve kuruluşlara danışmanlık ve bilirkişilik yapmış olan Turan, İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcılığı, Bölüm Kurulu Üyeliği, Ulaştırma Anabilim Dalı Başkanlığı vb. idari görevlerinde bulunmuştur. Fatih Turan, Temmuz 2009’da Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde önce Ulaşım Dairesi Başkanı olarak, daha sonra Mart 2011’den Ekim 2014’e kadar da teknik işlerden sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı ve kısa bir dönem Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. 

Fatih Turan’ın görev yaptığı Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nün projeleri arasında Marmaray, Avrasya Tüneli, Ordu-Giresun Havalimanı, İstanbul metroları (Bakırköy-Bahçelievler-Kirazlı ve Sabiha Gökçen Havalimanı-Kaynarca hatları), Çamlıca TV Kulesi, limanlar vb önemli projeler yer almaktadır. Turan, 23 Mayıs 2016 tarihinden beri İSKİ Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

Genç Türkiye bir Infair markasıdır.

© 2019 - Genç Türkiye

Designed by inlab