Birol ERGÜVEN

Limak Enerji CEO’su

1969 yılında Ankara’da doğan Birol Ergüven, 1993 yılında ODTÜ Makina Mühendisliği Bölümü’nde lisans ve 1996 yılında aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Profesyonel kariyerine 1994 yılında TÜBİTAK SAGE de araştırma mühendisi olarak başlayan Ergüven, 1994 sonrasında endüstriyel ürün ve makinaların ticareti alanında çalışmıştır. 1998’den itibaren TEMSA Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Ürün Müdürü olarak çalışmış aynı dönemde MBA eğitimini de tamamlamıştır.

Ergüven, enerji sektöründe çalışmaya 2004 yılında başlamış, 2011 yılına kadar Akenerji Grubu’nda Satış ve Pazarlama Direktörlüğü görevini sürdürmüştür. Bu dönemde Akenerji ve Sakarya Elektrik Dağıtım Şirketlerinde elektrik üretim yönetimi, enerji ticareti, satış ve pazarlama faaliyetlerini yönetmiştir.

2011 yılından itibaren Limak Enerji Grubu’nda CEO olarak görevine devam etmekte olan Birol Ergüven, bu görevinin yanında Limak Yatırım A.Ş., Hamitabat Elektrik Üretim A.Ş., Yeniköy Kemerköy Elektrik Üretim A.Ş., Limak Uludağ Elektrik Parekende Satış A.Ş, Limak Enerji Europe (Bulgaristan) ve LC Energy Supply Trading (Sırbistan) şirketlerinde yönetim kurulu üyesidir.

Ergüven ayrıca Enerji Ticareti Derneği, Güneş Enerji Yatırımcıları Derneği ve DEİK Enerji İş Konseyi’nde Başkan Yardımcısı ve yönetim kurulu üyesidir. 

Genç Türkiye bir Infair markasıdır.

© 2019 - Genç Türkiye

Designed by inlab