Ömer EKİNCİ

Desnet Bilişim CEO’su

1984 yılında Erzincan’da doğan Ömer Ekinci,  Dede Korkut Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. Öğrenim hayatının paralelinde 1997 yılında yazılım geliştirip satmaya başlamış ve 2 yıl bir yazılım şirketinde çalıştıktan sonra 2002 yılında babası Gürbüz Ekinci ile kurduğu Desnet Yazılım ile yazıcı üretmeye başlamıştır. 

2009 yılında İTO – Müsiad işbirliğiyle yapılan Uluslararası Girişimcilik Kongresi’nde Yılın Genç Girişimcisi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Genç Girişimciler Topluluğu’nun düzenlediği Girişimcilik Zirvesi’nde de 2010 Yılın Girişimcisi ödülünü alarak 2 yıl üstüste aynı gururu yaşamıştır. Kurduğu Gelistrend.com, 2009 yılında “Yılın En İyi İş Blogu”seçilmiştir.

Usta-Çırak ve Ahilik kültürünü bugüne uyarlayan Ekinci, Usta-Çırak kültürüyle genç liderler yetiştirmeyi amaçlayan 12 Yıldız Genç Liderler Platformu’nu 2012 yılında kurmuştur. TRT için hazırladığı Gençler Uçuyor programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenmiştir. Star Gazetesi‘nde Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri gündeme gençlik gözüyle baktığı köşe yazıları yazmaktadır.

Genç Türkiye bir Infair markasıdır.

© 2019 - Genç Türkiye

Designed by inlab