Arda ERMUT

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu Arda Ermut, profesyonel kariyerine 2005 yılında Başbakanlık’ta Medya ve Halka İlişkiler Danışmanı olarak başladı. 

2007 yılında TYDTA’nın Başbakanlık himayesi altında kurulmasıyla birlikte ajansta Proje Direktörlüğü görevini üstlendi ve çeşitli liderlik vazifeleriyle kariyerinde ilerlemeye başladı. 2010 yılında ‘Baş Proje Direktörlüğüne’ yükselmesinin akabinde Orta Doğu ve Güneydoğu Asya ile görevli takımların liderliğini de devraldı.

TYDTA Başkanlığına atanmadan önce ‘Başkan Baş Danışmanı’ ve ‘Başkan Yardımcısı’ gibi ünvanlar ile görev alan Ermut, Kamu-Özel Sektör İşbirliği Daire Başkanlığı da yapmaktaydı. 

TYDTA yönetiminin başına geçmesiyle birlikte Arda Ermut, 130 ülkeden 170 ulusal ve bölgesel yatırım destek ajansını kapsayan çatı kuruluş WAIPA’nın Başkanlığını da üstlenmiş oldu. 

Ermut aynı zamanda havayolu şirketi SunExpress’in Yönetim Kurulu Üyesidir. 

Viyana Ekonomik Forum’da Yönetim Kurulu Üyeliğinin yanı sıra kendisi Türkiye Basketbol Federasyonu’nda da Yönetim Kurulu Üyesi olarak yer almaktadır.

Genç Türkiye bir Infair markasıdır.

© 2019 - Genç Türkiye

Designed by inlab