Sertaç ERSAYIN

Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Başkanı

Lisans eğitimini ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nde tamamlayan Sertaç Ersayın, Koç Üniversitesi’nde Stratejik İşletme ve Koçluk Programını tamamlamıştır. Tasarımın yönetim kurulunda temsil edilmesi gereken bir alan olduğuna inanan ve bu doğrultuda görev alan Ersayın, rekabetçi değerlerin bütününü yöneterek geliştirmektedir. 

Beyaz eşya, mobilya, yapı sektörü, ev ürünleri gibi birçok farklı sektörde 700'ü aşkın projeyi ekipleri ile geliştirmiştir. Ersayın, farklı endüstriler içerisinde ülkemizde ve yurt dışında üstlendiği üst düzey yöneticilik görevlerinin yanı sıra STK'larda da birçok farklı görevde bulunmuştur. Ulusal tasarım vizyonumuzu oluşturacak birçok komisyon ve çalışma ekibinde de yaklaşık 20 yıldır fikir ve değer üreten Ersayın, ülkemizin en büyük holding ve şirketlerinde tasarım ve inovasyon konusunda Üst Düzey Yöneticilik görevi yapmıştır. 

Türkiye'nin yanı sıra Almanya, Hollanda, Hindistan, Japonya, ABD, Çin, İtalya gibi pek çok ülkede IF Design Award, Design Management Europe, G Mark, DIA gibi dünyanın en önemli tasarım yarışmalarında  jüri olarak görev almıştır.

TOBB Yaratıcı Sektörler Meclisi Üyesi de olan Ersayın, halen ETMK Başkanı ve Design Turkey İcra Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmaktadır. Kurucusu olduğu firmasında küresel şirketler için Tasarım Stratejileri ve Ürün Portföyü geliştirmekte, üniversitelere, etkinliklere, konferanslara özellikle gençlere erişebileceği platformlara konuşmacı olarak katkı sağlamaktadır.

Genç Türkiye bir Infair markasıdır.

© 2019 - Genç Türkiye

Designed by inlab