Tahsin ÖZTİRYAKİ

Öztiryakiler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1954 yılında Bolu’da doğan Tahsin Öztiryaki, ilkokulu İstanbul Vezneciler İlköğretim Okulu’nda, ortaokulu Vefa Lisesi’nde okuduktan sonra Sultan Ahmet Enstitüsü’nü bitirmiştir. Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunudur. 

Tahsin Öztiryaki, çalışma hayatı boyunca imalattan satışa yaptığı işin her bölümünde yer almıştır. Bugün 1000’i aşkın çalışanı ile 130.000 m2 üretim kapasiteli tesislerinde ürettiği 4500’ü aşkın ürün çeşidini 5 kıtada 100’den fazla ülkeye ihraç eden Öztiryakiler A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Murahhas Üye olarak görev yapmaktadır. 

İş hayatı boyunca birçok sivil toplum kuruluşunda kurucu ve yönetici olarak görev alan Öztiryaki, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkan Vekili, İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Yönetim Kurulu Başkanı, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclis Üyesi, Zücaciyeler Derneği (ZÜCDER) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, İstanbul 3. Bölge Sanayici ve İşadamları Derneği (SAN-DER) Yönetim Kurulu Üyesi, Türkak Yönetim Kurulu Üyesi (Türk Akreditasyon Kurumu) ve Türk Mutfağı Derneği Başkanıdır.

 

Genç Türkiye bir Infair markasıdır.

© 2019 - Genç Türkiye

Designed by inlab